Ana sayfa Şirketler Google İtalya’ya Vergi Cezası Ödemesi Konusunda Anlaştı!

Google İtalya’ya Vergi Cezası Ödemesi Konusunda Anlaştı!

1033
0

Google, İtalyan vergi makamlarına 306 milyon Euro ödeme konusunda anlaşarak uzlaşmaya vardı.

İtalyan yetkililer Google’ın 2009-2013 yılları arasında İtalya’da elde ettiği 1 milyar Euro için vergi ödemediğini iddia ederek Google aleyhinde soruşturma başlatmıştı.

Buna ek olarak, Google Avrupa ülkelerinden elde ettiği gelirlerinin vergi oranlarının daha düşük olduğu İrlanda üzerinden gösterdiği için tepki topluyordu.

Google şirketi yetkilileri ise faaliyette bulunduğu her ülkede o ülkenin kanunlarına uygun davrandığını iddia ederek kendilerini savunuyorlar.

Kaynak: Euronews

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here