Ana sayfa Çalışma Hayatı Esnaflar Faizsiz Krediyi 5 Yılda 1 Alabilir!

  Esnaflar Faizsiz Krediyi 5 Yılda 1 Alabilir!

  1102
  0

  Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine bağlı bölge birliklerine ortak olan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan esnaf ve sanatkârlara;

  – Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, diğer kamu kurum kuruluşlarının faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerden faydalanan esnaf ve sanatkârlara bu Karar kapsamında aynı işletme için aynı konuda faiz indirimli kredi kullandırılmayacak.

  Kredi kullanacak esnaf ve sanatkârlardan, son 5 yıl içinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca sağlanan aynı konuda faiz veya hibe desteği niteliğinde desteklenen yararlanmadıklarına, bu desteklerden yararlandıklarını tespiti halinde faiz desteğinin iptal edileceğinin kabul ettiklerine dair taahhütname alınır.

  ***2016 yılında uygulamaya konulan KOSGEB Sıfır Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkârlar bu kapsamdan istisna edilmiştir.

  Kaynak: Resmi Gazete (05.05.2017 – 30057)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here