Ana sayfa Vergi Forklift için yapılan harcamaların tamamını gider olarak kullanabilir miyiz?

Forklift için yapılan harcamaların tamamını gider olarak kullanabilir miyiz?

26
0

Ana faaliyet konusu araç kiralama olan firmamızın, yönetimin ve çalışanlarının araçların giderlerinin %70’ni mi gider olarak kullanacağız?

Evet. Yönetim kadrosu ve çalışanların kullandığı araçlarda gider kısıtlaması yapılacaktır.

Forklift işi yapmaktayız. Forklift işi için aldığımız yakıt fişlerinin yüzde 70 imi yoksa tamamı mı indirim konusu yapılabilir?

Gider kısıtlaması SADECE BİNEK otolar içindir. Diğer araç ve makinelere Gider kısıtlaması yapılmaz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here