Ana sayfa Vergi E-Fatura mükellefi olmak isteyen firmalar hangi yöntemler ile faturalarını düzenleyebilir?

  E-Fatura mükellefi olmak isteyen firmalar hangi yöntemler ile faturalarını düzenleyebilir?

  134
  0

  Brüt satış hasılatları 5.000.000 TL’yi aşan mükellefler e-imza alarak vergi dairesinin sunduğu ücretsiz siteyi kullanabilir mi? Entegrasyon vs. kullanmak zorunda mı?

  Mükellefler 3 yöntemden bir tanesini kullanabilirler.

  GİB Portal,

  Özel Entegratör,

  Entegrasyon yöntemleri kullanabilir.

  Satın aldığımız makinenin faturasında stok cinsi yanlış belirtiğinden KOSGEB ödeme talebimizi reddetmiştir. Fatura e-Arşiv faturasıdır. Bu tip faturalarda faturanın çıktısı üzerinde satılan malın cinsi bölümünde düzeltme fatura belge nizamı bakımından geçerli olur mu?

  Portaldan düzenlenen faturalar iptal edilemez ve değiştirilemez.

  Kâğıt çıktısı üzerinde de düzeltme yapılamaz maalesef. Hatalı fatura karşılıklı olarak kayıtlara alınmadan yeniden düzenlenmelidir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here