Ana sayfa Vergi E-Fatura kullanımı için mali mühür alınması zorunlu mudur?

  E-Fatura kullanımı için mali mühür alınması zorunlu mudur?

  173
  0
  E- fatura kullanmak için mali mühür almalı mıyız?

  Mali mühür e-fatura kullanıcıları alır.

  Ciro veya diğer şartlara bağlı olmadan isteğe bağlı olarak da E-fatura kullanılabilir. E uygulamalar için aşağıdaki linkde bulunan rehberi inceleyiniz.

  https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/e_uygulamalar_tablo_ozet.pdf


   

  Bir mükellefimiz internet üzerinden Ebay, Amazon gibi sitelerden satış yapacaktır. Tedarikçi firma yurtdışında tedarikçiden diret yurtdışında başka bir müşteriye satış yapılacaktır. Ödemeler döviz kuru olarak banka hesabımıza gelecek faturalama işlemleri nasıl olmalıdır?

  Hesabınıza para ödemesi yapan firmaya Fatura düzenlenir. KDV hesaplanmaz.

  e-fatura ve e- defter geçme şartları (ciro) varsa geçerli. Bilgi için aşağıdaki linki inceleyiniz.

  https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/e_uygulamalar_tablo_ozet.pdf


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here