Ana sayfa SGK Kamu ihale konusu işlerde iş yerleri sigorta indirimi alabilir mi?

Kamu ihale konusu işlerde iş yerleri sigorta indirimi alabilir mi?

Bir mükellefimiz SGK’ya taşeron dosyası açılışı yaptı. Alt taşeron olan dosyamız bir kamu ihale dosyasıdır. SGK’dan 5510 veya başka indirim alabiliyor mu?

730
0

Bir mükellefimiz SGK’ya taşeron dosyası açılışı yaptı. Alt taşeron olan dosyamız bir kamu ihale dosyasıdır. SGK’dan 5510 veya başka indirim alabiliyor mu?

Kamudan ihale konusu iş alan özel sektör işverenleri, teşviklerden faydalanamamaktadır.

SGK genelgelerinde de tüm teşviklerden yararlanılamadığı hüküm altına alınmıştır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here