Ana sayfa Vergi Basit Usule Tabi Olanlar Toplu Fatura Kesebilir mi?

  Basit Usule Tabi Olanlar Toplu Fatura Kesebilir mi?

  4030
  0

  1- BASİT USULE TABİ VERGİ MÜKELLEFLERİ, GÜN SONUNDA TOPLU FATURA KESEBİLİR Mİ?
  Evet.
  Basit Usule tabi vergi mükellefleri belge vermedikleri günlük hasılatları için, gün sonunda tek bir fatura düzenleyebilirler.

  2- BU UYGULAMA YENİ Mİ?
  Hayır.
  Bu Uygulama Basit Usulde Vergilendirmeye ait düzenlemenin yapıldığı ve 6/12/1998 tarihli ve 23545 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 215) ile getirilmiştir.

  3- UYGULAMA HANGİ TARİHE KADAR YÜRÜRLÜKTE OLACAKTIR?
  Uygulama 31.12.2017 tarihine kadar geçerlidir.

  Kaynak: 27.12.2016 tarihli Resmi Gazete, 296 sıra nolu G.V. Genel tebliği

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here