Ana sayfa Ülkeler Banka Krizi Kapıda!

Banka Krizi Kapıda!

1390
0

Çin Büyüme ve Borç Arasında Denge Kurmaya Çalışıyor!
Çin ekonomisini daha fazla dengede tutmak ve balon ekonomiden kaçınabilmek için yeni girişimler başlattı.

Şirketlerin çok fazla borç yapmasını engelleyerek, aşırı kömür ve çelik üretimini kısarak bu dengeyi sağlamayı planlıyor.

Çin ekonomisi geçtiğimiz yılda tahminlere yakın oranda büyüme kaydetse de banka krizleri ve büyümedeki keskin düşüş endişeleri ekonomide belirsizliklere yol açıyor.

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkanı Xu Shaoshi ise, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin 2017’de spekülatif büyüme tahminleri sebebiyle belirsizliklerle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Ayrıca Çin çok fazla çelik ve kömür üretimi sebebiyle diğer üretim yapan ülkeler tarafından çok fazla eleştiriliyordu.

Kaynak: Euronews

Tarih: 16 Mart 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here