Ana sayfa İstatistik Azerbaycan’da tüketici piyasasındaki fiyatlar arttı

Azerbaycan’da tüketici piyasasındaki fiyatlar arttı

167
0

Azerbaycan’da tüketici piyasasındaki fiyatlar arttı

Azerbaycan İstatistik Komitesi’nin yayınladığı verilere göre, Azerbaycan’da 2018 yılının aynı dönemine göre 2019 Ocak-Ekim arası tüketici mal ve hizmet fiyatları; gıda ürünleri, içecek ve tütün ürünleri %3,7, gıda dışı ürünler %1,2, halka sunulan ücretli hizmetler %2,2 olmak üzere %2,6 oranında arttı.

Bu yılın Ekim ayında, Eylül ayına göre tüketici ürünleri ve hizmet fiyatları, gıda ürünleri, içecek ve tütün ürünleri %0,4, gıda dışı ürünler % 0,1 oranında artarken, halka sunulan ücretli hizmet fiyatları %0,9 oranında artmıştır.

Bu yılın Ekim ayında Eylül ayına göre giysi, ayakkabı, mobilya ve ev eşyaları, buzdolapları, araba yedek parçaları, duvar kağıtları, tuğla, kütük, mücevher gibi gıda dışı ürünlerin fiyatlarında artış olurken, TV seti, klima, cep telefonları, çimento, parke, boya ürünlerinin fiyatları düştü. Diğer ücretli hizmetlerin fiyatlarında önemli bir değişiklik gözlenmedi.


Kaynak: Azerbaycan İstatistik Komitesi / Link: https://www.stat.gov.az/news/index.php?id=4392
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here