Ana sayfa Mevzuat Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Uluslararası Finans Kurumundan Sağlanan Kredilerde Kaynak...

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Uluslararası Finans Kurumundan Sağlanan Kredilerde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu Kesintisi Oranında Değişiklik Yapıldı

41
0

TÜRMOB

Mevzuat Sirküleri 23.06.2021/129

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Uluslararası Finans Kurumundan Sağlanan Kredilerde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu Kesintisi Oranı Değişikliği

4091 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Bankalar ve finansman şirketleri dışında Türkiye’de yerleşik kişilerin Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Uluslararası Finans Kurumundan sağladıkları kredilerde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kesintisi oranı %0 olarak tespit edildi.

22 Haziran 2021 tarihli ve 31519 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 21/06/2021 tarihli ve 4091 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Bankalar ve finansman şirketleri dışında Türkiye’de yerleşik kişilerin Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Uluslararası Finans Kurumundan sağladıkları kredilerde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kesintisi oram %0 olarak tespit edildi.


Kaynak: TÜRMOB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here