Ana Sayfa Ekonomi Arjantin’de Ekonomik Çıkmaz

  Arjantin’de Ekonomik Çıkmaz

  1033
  0

  Arjantin’de Ekonomik Çıkmaz

  Para birimi Arjantin pesosunun bu yılın başından beri dolara karşı yüzde 18 değer kaybetmesiyle ekonomisi zor bir süreçten geçen Arjantin, Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) borç istediğini açıkladı.

  Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, televizyondan yaptığı açıklamada ülkenin eskisi gibi bir daha ekonomik krize girmemesi için böyle bir adım attıklarını söyledi.

  Macri, IMF’den ne kadarlık bir kredi istendiğini açıklamadı ama Bloomberg’in haberine göre konuya yakın bir kaynak bu miktarın 30 milyar dolar olduğunu öne sürdü.

  Arjantin Hazine Bakanı Nicolas Dujovne bir heyetle beraber görüşmeleri yürütmek üzere ABD’nin başkenti Washington’a doğru harekete geçti.

  IMF Başkanı Christine Lagarde ise yaptığı yazılı açıklamada, Arjantin ekonomisini nasıl beraber güçlendirebileceklerine dair görüşmelerin yürütüldüğünü söyledi.

  _______________________________________________________________________

  Kaynak: The Guardian
  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikBrexit Felaketi- Uzmanlar ekonomideki rakamları tartışıyor
  Sonraki İçerikAvustralya ve İngiltere Trump’a Karşı İttifak

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz