Ana sayfa Ekonomi Brexit Felaketi- Uzmanlar ekonomideki rakamları tartışıyor

  Brexit Felaketi- Uzmanlar ekonomideki rakamları tartışıyor

  935
  0

  Brexit Felaketi- Uzmanlar ekonomideki rakamları tartışıyor

  Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre 2018 yılı ilk çeyreğinde İngiliz Sterlini büyüme oranı %0.1’dir. Romanya dışındaki 19 Avrupa Birliği ülkesi, ekonomide hızlı bir büyüme kaydetti. Avusturya 0.7%, Belçika 0.4%, Danimarka 0.3%, Finlandiya 1.1%, Fransa 0.3%, Almanya 0.3%, İtalya 0.3%, Hollanda 0.5% ve İspanya 0.7% oranlarında büyüme sağladı.

  Öte yandan Brexit kararının siyasal müphemliğe neden olması, yabancı yatırımcıları İngiltere’ye yatırım yapmaktan alıkoyuyor.

  ______________________________________________________________________

  Kaynak:BBC
  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here