Ana sayfa SGK Ağustos ayında faydalanılmayan 7252 sayılı SGK teşvikinden Eylül ayı bildirgesinde faydalanabilir miyiz?

  Ağustos ayında faydalanılmayan 7252 sayılı SGK teşvikinden Eylül ayı bildirgesinde faydalanabilir miyiz?

  98
  0

  01 Nisan -31 Temmuz 2020 tarihleri arasında işyerimizde kısa çalışma ödeneğinden faydalandık. Ağustos döneminde 7252 Sayılı kanun teşvikinden faydalanılmadı. Eylül ayı için faydalanılabilinir miyiz?

  Bu destekten, kapsama giren sigortalılardan dolayı 31/12/2020 tarihini geçmemek üzere kısa çalışmanın/nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren üç ay süreyle her bir ay için;

  – Kısa çalışma ödeneği alan her bir sigortalı için kısa çalışma ödeneği aldığı aylık ortalama gün sayısı,

  – Nakdi ücret desteğinden yararlanan her bir sigortalı için nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısı kadar yararlanılacaktır.

  Destek uygulamasının 1/8/2020 tarihinde yürürlüğe girmiş olması ve ağustos ayında tarafınızca yararlanılmaması nedeniyle bu destekten kanunda aranılan diğer şartlar sağlanmak kaydıyla 2020/9 ve 10 aylarda/dönemlerde yararlanılabilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here