Ana sayfa Ülkeler ABD’de Özel Sektör İstihdamı En Düşük Seviyede…

ABD’de Özel Sektör İstihdamı En Düşük Seviyede…

654
0

ABD’de özel sektör istihdamı eylülde 135 binle son 11 ayın en düşük artışını kaydetti.

EYLÜLDE 135 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANDI
ADP Araştırma Enstitüsü ve Moody’s Analytics iş birliğiyle hazırlanan rapora göre, ABD özel sektörü eylülde 135 bin kişiye iş imkanı sağladı.

Böylece Ekim 2016’dan bu yana en düşük artışı gösteren veriye ilişkin piyasa beklentisi 140 bin olarak belirlenmişti.

İSTİHDAMI ORTA VE BÜYÜK ÖLÇEKLİ FİRMALAR SAĞLADI
Raporda, istihdam artışına orta ve büyük ölçekli firmaların katkı sağlarken, küçük firmalarda işten çıkarmalar yaşandığı bildirildi.

EN ÇOK İSTİHDAM HİZMET SEKTÖRÜNDE
Veriler, ayrıca istihdam artışının 88 bininin hizmet ve 48 bininin mal sektöründe gerçekleştiğini ortaya koydu.

KASIRGALAR İSTİHDAMI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Raporda görüşlerine yer verilen ADP Araştırma Enstitüsü Başkanı Ahu Yıldırmaz, istihdam artışının zayıf kalmasında Harvey ve Irma kasırgalarının etkili olduğunu ifade etti.

Kaynak: Fortune Türkiye

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here