Ana sayfa Şirketler 2016 Yılında Türkiye’nin En Büyük İlk 5 Şirketi Hangileri Biliyor musunuz?

2016 Yılında Türkiye’nin En Büyük İlk 5 Şirketi Hangileri Biliyor musunuz?

1152
0

İstanbul Sanayi odasının İlkini 1968 yılında yayınladığı Türkiye’nin en büyük şirketleri çalışması ilk yıllarda en büyük 100 şirket olarak başlamış ve her yıl geliştirilerek geleneksel hale gelmiştir.

Günümüzde üretimden satışlarla en büyük ilk 500 Sanayi kuruluşu ve ikinci 500 Sanayi kuruluşu başlıklı iki ana liste hazırlanmaktadır.

İstanbul Sanayi Odasının her yıl düzenlediği Türkiye’nin en büyük şirketleri çalışmasında 2016 Yılının Türkiye’de En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşları listesine göre TÜPRAŞ yine ilk sırada yer alıyor. 2015 yılında ikinci sırada yer alan Ford Otomotiv 2016 yılında da yerini korumuş durumda.

Ancak 2015 yılında ilk üçte yer almayı başaran Arçelik 2016 yılında beşinci sıraya gerilemiş durumda. 2015 ve 2016 yıllarında yerini koruyan bir başka isim ise Oyak-Renault Otomobil oldu.

Aşağıdaki tabloda 2015 ve 2016 yıllarında İSO Türkiye’nin En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşları listesi yer almaktadır.

Kaynak: İstanbul Sanayi Odası

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here