Ana sayfa Çalışma Hayatı Türk Vatandaşlığından Çıkarak Mavi Kart Almaya Hak Kazanmış Kişiler Çalışma İzni Almak...

  Türk Vatandaşlığından Çıkarak Mavi Kart Almaya Hak Kazanmış Kişiler Çalışma İzni Almak Zorunda mıdır?

  1823
  0

  İZİN ALARAK TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKMIŞ VE MAVİ KART ALMAYA HAK KAZANMIŞ BULUNANLAR ÇALIŞMA İZNİ ALMAK ZORUNDA MIDIR?

  5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi çerçevesinde Mavi Kart almış olanlar veya almaya hak kazananlar,
  1- Yapılacak mesleğin icrasına ilişkin olarak ulusal mevzuatımızdaki yükümlülüklerin yerine getirilmesi,
  2- Özel kanunlarda yer alan hususlar saklı kalmak koşuluyla,
  6735 sayılı Kanun hükümleri gereğince Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından çalışma izni almalarına gerek bulunmamaktadır.

  Ayrıca bu kapsamda bulunanların çalışma izin talepleri de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından karşılanmamaktadır.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here