Ana Sayfa TTK Tasfiye sonu işlemleri tamamlanan şirketin üzerinde görünen aracın satışını yapabilir miyiz?

  Tasfiye sonu işlemleri tamamlanan şirketin üzerinde görünen aracın satışını yapabilir miyiz?

  197
  0

  Kapanış tasfiyesi yapılan ltd şirketinin üzerine kayıtlı araç için kapanış sırasında satış yapılmamış araç şuan şirket sahibi tarafından satılmak isteniyor ancak şirket kapanmış olduğundan işlem yapılamıyor. Bu durumda ne yapılabilir?

  Tasfiye işlemleri için ticaret sicile müracaat edilerek şirket yeniden “ihya” edilecek (Yeniden faal duruma getirilecek). Bürokratik işlemler için VD ve Sicilden bilgi alınız. Bu işlem yapılmaz ise taşıt hiç bir zaman satılamaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBES tutarı yeni asgari ücrete göre mi hesaplanacak?
  Sonraki İçerik7440 Matrah Artırımı Kaynaklı 2022 Ek Kurumlar Vergisi Tahakkukunun Muhasebe Kaydı Nasıl Olmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz