Ana Sayfa TTK Mali müşavirler tasfiye memuru olabilir mi?

  Mali müşavirler tasfiye memuru olabilir mi?

  1
  0

  Mali müşavirler tasfiyeye giren bir firmaya tasfiye memuru olarak atabilirler mi mesleki açıdan buna bir engel var mıdır?

  Tasfiye memurunun tacir sıfatı olduğu için meslek mensupları tasfiye memuru olmaz.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBilançoya tabi şahıs şirketlerinin sermaye hesabının enflasyon düzeltmesi için hangi tarih esas alınacaktır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz