Ana sayfa SGK Sigortalının çıkışında yapılan yanlış hesaplamanın düzeltmesi için uygulanacak ceza nedir?

  Sigortalının çıkışında yapılan yanlış hesaplamanın düzeltmesi için uygulanacak ceza nedir?

  130
  0

  2 ocakta işçi çıkışı yaparken 2 günlük bordro 2022 asgari ücretten hesaplanmış ve farketmemişiz. İşçi çıkışı o şekilde yapılmış. Şimdi bordroyu 2023 asgari ücretten düzenleyip bildirge vereceğim. Aradaki fark nedeniyle idari para cezası uygulanır mı? çıkış güncelleme ekranında ücret değişikliği bulunmuyor. nasıl bir yol izlemeliyim?

  Ek ve düzeltme vermeniz gerekmektedir.Belgenin ek olması halinde, aylık asgari ücretin iki katını geçmemek kaydıyla her bir ek belgede kayıtlı sigortalı sayısı başına, aylık asgari ücretin sekizde biri tutarında idari para cezası uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here