Ana sayfa Muhasebe Sergide, fuarda birkaç günlüğüne yapılacak olan satışlarda perakende satış fişi düzenleyebilir miyiz?

Sergide, fuarda birkaç günlüğüne yapılacak olan satışlarda perakende satış fişi düzenleyebilir miyiz?

373
0

Faaliyet Konusu müze faaliyeti olan Limited şirketinin düzenleyeceği sergide, kendi çıkardığı kitabı sembolik bir fiyata satılacaktır. Perakende satış Fişi ile (Maliye anlaşmalı Matbaada bastırılan) satış yapabilir mi? Yoksa Yazar kasa kullanması zorunlu mu?

Ödeme kaydedici cihaz kullanılacaktır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Perakende Satış Fişini Kimler Kullanır?

 

 

Pazarlarda satış hizmeti yapan satıcı yapmış olduğu her işlem için fatura veya fiş düzenlemeli midir?

 

 

Otogar giriş ve çıkış hizmeti için yazar kasa fişi düzenleyebilir miyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here