Ana sayfa Ülkeler Novartis, nükleer ilaçların AR-GE çalışmaları için 2.1 milyar dolar yatırım yaptı !

Novartis, nükleer ilaçların AR-GE çalışmaları için 2.1 milyar dolar yatırım yaptı !

642
0

Novartis, nükleer ilaçların AR-GE çalışmaları için 2.1 milyar dolar yatırım yaptı !

Novartis fşrması nükleer ilaç çalışmaları için Endocyte isimli firmaya 2.1 milyar dolar ödeme yaptı.

Yönetim Kurulu Başkanı Vas Narasimhan, bu adımla basit tedavi ilaçları değil de, daha ziyade ileri bir uzmanlık gerektiren ilaçlar üretmek istediklerini vurguladı.

2018’in üçüncü döneminde gelirlerin yükseleceğini vurgulayan firma, Endocyte isimli araştırma şirketinin prostat kanseri için geliştirdiği ilaca bel bağlıyor.


Kaynak:Reuters
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here