Müşterilere bedelsiz gönderdiğimiz ürünlere fatura düzenlemeli miyiz?

Müşterilere bedelsiz gönderdiğimiz ürünlere fatura düzenlemeli miyiz?

54
0
PAYLAŞ

Poşet kanunu ile ilgili olarak müşterimiz müşterilerine tanıtım amaçlı poşet içerisinde katalog göndermektedir. Bedelsiz veya faturasız gönderimi yapılabilir mi?

Faturasız işlem yapılmaz. Fatura düzenlenir. KDV hesaplanır. Faturaya “bedeli tahsil edilmemiştir” şerhi yazılır. Bu fatura 760 hesaba gider kayıt edilir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Poşet Beyannamesinin Verilme Ve Ödeme Tarihleri Değişti – Poşet Beyanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verilmeyecek!

 

 

 

Plastik poşetlerin ücretlendirilmesine ilişkin mevzuata nereden ulaşabilirim?

 

 

 

Poşet beyannamesi boş da olsa verilecek midir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK