Ana sayfa Şirketler Mango’nun Türkiye’de Başarı Hikayesi

Mango’nun Türkiye’de Başarı Hikayesi

1882
0

MANGO, ilk mağazasını 1984 yılında İspanya’nın Barcelona şehrindeki Paseo de Gracia’da açmıştır. Şirket, büyümeye İspanya’da devam ettikten sonra 1992 yılında Portekiz’deki ilk mağazasını açarak uluslararası pazara adım atmıştır. Bu tarih itibarıyla dünya çapında büyümesini sürdüren MANGO, günümüzde 109 ülkede 14.000’den fazla çalışanıyla kadın, erkek ve çocuklara yönelik 2.236 giyim mağazası ile faaliyet göstermektedir. MANGO, % 100 İspanyol sermayesiyle kurulmuş bir aile şirketidir.

MANGO konsepti, kaliteli ürün ile özgün tasarımı bir araya getiren tutarlı ve uyumlu bir marka imajına dayanmaktadır. Modern ve şehirli kadını giydirmek ve onun günlük ihtiyaçlarına cevap verebilmek MANGO’nun temel gayesi olup şirket bu doğrultuda geliştirdiği formülü faaliyet gösterdiği tüm ülkelere göre uyarlayarak hayata geçirmektedir. Bu formül, şirketin ticari başarısı ve uluslararası prestijinde her zaman kilit rol oynamıştır. MANGO, aksesuar ve mayo kategorisinde de geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

MANGO, 2007 yılından beri belirli mağazalarında “MANGO MAN” adlı bir erkek koleksiyonu da sunmaktadır. MANGO’nun yine belirli mağazalarda satışa sunulan MANGO TOUCH adlı zengin aksesuar koleksiyonunun yanı sıra, MANGO Baby, MANGO KIDS ve MANGO Sports & Intimates olarak anılan koleksiyonları da bulunmaktadır. VIOLETA by MANGO koleksiyonu ise 40-54 bedenler için gelişmekte olan ihtiyaçlara cevap vermektedir. MANGO koleksiyonları, Türkiye’deki mevcut mağazaların yanı sıra www.mangoshop.com adresli web sitesinden de temin edilebilmektedir.

MANGO, Türkiye’de toplam 45.000 metrekarenin üzerinde satış alanına sahip 100’den fazla mağazayla faaliyet göstermekte olup yeni mağazalara, lojistiğe ve bilişim işlem sistemlerine yatırım yapmayı planlamaktadır.

“MANGO Türkiye olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Türkiye dinamik bir pazar. Küresel ekonomik kriz tüm pazarları etkilemiş olsa da Türkiye’ye inancımız tam. Deneyimlerimizden yararlanarak kriz sırasında yeni mağazalar açmayı başardık. Pazarın tek ihtiyacı biraz güven ve istikrar. MANGO’nun geleceğe yönelik genel stratejisi, büyüyerek mümkün olduğunca yüksek sayıda müşteriye ulaşmak ve onlara yakın bir noktada durarak mutlak müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Ana hedefimiz budur.”

Kaynak: http://www.invest.gov.tr/tr-TR/successstories/Pages/MANGO.aspx

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here