Ana sayfa Ülkeler İtalya’daki Banka Krizinin Etkileri Devam Ediyor!

İtalya’daki Banka Krizinin Etkileri Devam Ediyor!

1376
0

Roma Hükümeti, İtalya’nın en büyük üçüncü bankası olan “Monte dei Paschi di Siena”ya ve diğer krizde olan bankalara 15 Milyar Euro destek sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Bir kaynağa göre, listede adı geçmeyen ve geçen yıl devlet destekli fon ile kurtarılan “Banca Popolare di Vicenza” ve “Veneto Banca” da devletten destek alacaklar arasında.

Aynı zamanda “Monte dei Paschi” hisselerini yatırımcılara satıp 5 Milyar Euro kaynak sağlamayı ve bu yolla çöküşe engel olma planları yapıyor. Ancak bu girişimin pek de başarılı olmayacağı düşünülüyor.

Potansiyel olarak daha büyük bir banka ve politik krizle karşı karşıya kalmamak adına İtalyan Hükümetinin de destek için yol ve yöntem arayışında olduğu belirtildi.

Kaynak: euronews.com

Tarih: 6 Şubat 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here