Ana sayfa Ekonomi İsviçre’nin En Büyük İkinci Bankası Batıyor mu?

  İsviçre’nin En Büyük İkinci Bankası Batıyor mu?

  1439
  0

  İSVİÇRE’NİN EN BÜYÜK İKİNCİ BANKASI “CREDİT SUISSE” ZARAR EDİYOR!

  İsviçre’nin en büyük bankalarından biri olan “Credit Suisse” geçtiğimiz yıl 2,43 milyar İsviçre frangı (2,3 milyar Euro) zarar etti.

  Geçen yıl 7 binden fazla çalışanın işten çıkarılması ve bu yılda 6 bin 500 kişiyi işten çıkaran şirket bunun çok etkili bir tasarruf yöntemi olduğunu belirtti.

  Ayrıca bankanın mortgage tahvillerine yönelik soruşturma kapsamında geçen yıl Amerika’da yetkili makamlara 2,48 milyar dolar para cezası ödemesi de bu zararın bir sebebi olarak gösteriliyor.

  Banka tasarruf tedbiri olarak aynı zamanda faaliyetlerini varlık yönetimi alanına kaydırmayı planlıyor.

  Kaynak: Euronews

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here