Ana sayfa Çalışma Hayatı İşverenler işçilerin ücretlerini bankalarla anlaşarak şirkete ait kredi kartından ödeyebilir mi?

  İşverenler işçilerin ücretlerini bankalarla anlaşarak şirkete ait kredi kartından ödeyebilir mi?

  148
  0

  İşverenler işçilerin ücretlerini bankalarla anlaşarak şirkete ait kredi kartından ödeyebilir mi? Veya ücretler çalışanın banka hesap numarası yerine doğrudan çalışanın kredi kartına ödenebilir mi? Mevzuat açısından bu iki yöntem uygun mudur?

  Ücret her çalışanın banka hesabına yatırılmalıdır. Başka yöntemler için GİB’den görüş alınız


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here