Ana Sayfa Ülkeler İspanya’da taksicilerin Uber grevi sona erdi

İspanya’da taksicilerin Uber grevi sona erdi

786
0
İspanya’da taksicilerin Uber grevi sona erdi

İspanya’da taksi şoförlerinin yaklaşık bir haftadır sürdürdüğü grev sona erdi. Hükümetin yerel yönetimlere akıllı telefonlar üzerinden ucuz ulaşım hizmeti veren Uber ve Cabify araçlarının sayılarına sınırlandırma yetkisi vermesinin ardından taksiler yeniden hizmet vermeye başladı.

Ülkenin Kalkınma Bakanlığı yerel hükümetlere Uber ve Cabify için tahsis edilen lisans sayısını sınırlandırma yetkisi verdi. Kararın ardından taksiciler grevi sonlandırarak yeniden hizmet vermeye başladı.

Hükümet 30 taksi başına 1 Uber ve Cabify aracı şeklinde belirlenen oranın uygulanmaya eylül ayında konulması için yeni bir düzenleme yapma kararı aldı.

Taksiciler uygulamanın yürürlüğe girmemesi durumunda yeniden greve gideceklerini söylüyor.


Kaynak: Euronews
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikGoogle’dan Çin’e özel sansürlü arama motoru
Sonraki İçerikAskerlik Borçlanması 2018 Ağustos

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz