Ana sayfa Çalışma Hayatı İş Güvenliği Uzmanlığı Kategori Yükselmesi Nasıl Olur?

  İş Güvenliği Uzmanlığı Kategori Yükselmesi Nasıl Olur?

  1878
  0

  1- İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARINDA KATEGORİ YÜKSELMESİ NASIL OLUR?
  (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az 3 yıl fiilen görev yaptığını belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlar (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olabilir.

  (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az 4 yıl fiilen görev yaptığını belgeleyen ve (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlar (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olabilir.

  2- İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SERTİFİKASINA SAHİP OLMAYIP YILLARDIR BU ALANDA ÇALIŞANLAR, C SINIFI SERTİFİKADAN MI BAŞLAYACAKTIR?
  C sınıfı sertifikaya sahip olmayan;
  2.1- Mühendis,
  2.2- Mimar,
  2.3- Teknik eleman,
  2.4- İş sağlığı ve güvenliği programı mezunları,
  bu alanda çalışmış olsalar dahi C sınıfı sertifikadan başlayacaktır.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here