Ana sayfa Mevzuat İmzasını değiştirmek isteyen Ltd.Şirket Müdürü ne yapmalıdır?

İmzasını değiştirmek isteyen Ltd.Şirket Müdürü ne yapmalıdır?

48
0

Ltd.Şti müdürümüz kullanmış olduğu imzasını değiştirmek istiyor. Bu durumda izlememiz gereken yol nedir?

Ticaret siciline MERSİS’ten bir boş başvuru oluşturup, hizmet birimlerinden birinde huzurda imza beyannamesi düzenlenir. Bu imza beyannamenizi bir dilekçe ile merkez binada kayda vermeniz ticaret sicili bakımından yeterli olacaktır.

Anonim şirketin yönetim kurulu her zaman aynı kişileri 3 yıl süreyle görevlendiriyor. İmza sirkülerini her görevlendirmede yenilemek gerekiyor mu? Eski imza sirkülerini aynı kişiler olduğu için kullanmaya devam edebilir miyiz?

İmza sirküleri Ticaret kanununda yer verilmiş bir husus olmadığı gibi bu uygulama hakkında da farklı görüş ve düşünceler mevcuttur. Her seçim döneminde yenilenen temsilci ve temsil şekli tescil ve ilan olunmaktadır. Bu çerçevede de sirkülerin de yenilenmesi doğru olacaktır. Zira sirkülere mesnet tescil olunan karar bilgileri değişmiş oluyor.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here