Ana sayfa Ekonomi İki Dev İş Birliğine Gitti…

  İki Dev İş Birliğine Gitti…

  1430
  0

  Maersk ve Alibaba iş birliği yapıyor!
  Dünyanın en büyük deniz taşımacılığı şirketi Maersk, Çinli elektronik ticaret sitesi olan Alibaba ile aracı kurumları devre dışı bıraktı.

  Ürünlerini yurt dışına satmak isteyen Çinli şirketler artık Alibaba sayesinde Maersk gemilerinde kendilerine yer ayırabilecekler.

  Nakliyeciler genellikle taşıma gemilerinde yer ayırabilmek için nakliye aracısı kullanıyorlar.

  Bu hizmet öncelikli olarak Şangay ve Ningbo dahil 8 Çinli limandan, Avrupa ve Asya’ya yapılan taşımacılığı kapsayacak.

  İlk lojistik plan Alibaba’dan gelmesine karşın, diğer elektronik ticaret siteleri de satış ağını genişletebilmek için bu tür lojistik aktivitelerini yavaş yavaş arttıracaklar.

  Kaynak: Euronews

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here