Ana sayfa Dünya Dünyada ham çelik üretimi 2021 yılı Şubat ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına...

  Dünyada ham çelik üretimi 2021 yılı Şubat ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla %4,1 artış gösterdi

  46
  0

  DÜNYA ÇELİK ÜRETİMİ

  Dünya Çelik Derneği (worldsteel) tarafından açıklanan 2021 yılı Şubat ayı verilerine göre, dünya ham çelik üretimi, geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla, %4,1 artış göstererek 150 milyon ton, yılın ilk iki ayında ise %6,6 artışla, 315 milyon ton seviyesinde gerçekleşti.

  Yılın ilk iki ayı itibariyle, Çin’in ham çelik üretimi, 2020 yılının aynı dönemine kıyasla  %12,9 oranında artışla 175 milyon tona yükselir iken, ikinci sırada yer alan Hindistan’ın ham çelik üretimi %3,4 artışla 19.4 milyon ton, Japonya’nın üretimi ise %4,7 oranında azalışla 15.4 milyon ton olarak geçekleşti.

  Türkiye, üretimini %9,4 oranında arttırarak en fazla ham çelik üreten ülkeler arasında 7. sıradaki yerini korudu.


  Kaynak: Türkiye Çelik Üreticileri Derneği
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here