Ana sayfa SGK Bağ-Kur borcumu yapılandırmak istediğimde sistem borcunuz bulunmamaktadır uyarısı vermektedir. Ne yapmalıyım?

  Bağ-Kur borcumu yapılandırmak istediğimde sistem borcunuz bulunmamaktadır uyarısı vermektedir. Ne yapmalıyım?

  56
  0
  Bağ-Kur borçlarımı yapılandırmak istediğimde SGK tesciliniz olmadığı için yapılandırma talebinde bulunamazsınız uyarısı ile karşılaşıyorum. Hizmet bilgisi görünüyor herhangi bir terk durumu da söz konusu değil. Ne yapmalıyım?

  Bağkur tescil edilmemiş ise yapılandırma kapsamına alınmayacağınızdan bahsedilmektedir. 

  Ancak hizmet dökümü var ve tesciliniz de varsa bağlı bulunduğunuz SGM 4b birimiyle görüşmenizi tavsiye ederiz.


  Ekim 2020 dönemine ait bir fatura sehven mükerrer işlenmiştir. KDV, KDV2 ve Ba formuna düzeltme verilecektir. BA açısından cezai bir durum oluşur mu?

  B formu için özel usulsüzlük cezası kesilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here