Ana sayfa Ülkeler Avrupa’da Turizm!

Avrupa’da Turizm!

1566
0

AVRUPA’DA TURİZM YÜKSELİYOR MU?!

Avrupa’da son zamanlarda turizm sektöründen alınan verilere göre sektörün yükselişe geçtiği görülüyor!

2015 yılındaki Paris saldırısı ve geçtiğimiz temmuz ayında Nice kentindeki saldırılardan sonra ilk defa son 3 aydır turizm rezervasyonları artış gösterdi.

Özellikle Çin, Brezilya ve Rusya gibi ülkelerden çok fazla turistin Avrupa’da rezervasyon yaptığı belirtildi. Aynı zamanda Brexit etkisi ile sterlindeki düşüşte İngiltere’de turizmin artış göstermesini sağladı.

Kaynak: Türkiye İstatistik Kurumu (14.03.2017 – 24738)

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here