Ana sayfa Dünya AB nüfusunun %7’si ısınma masraflarını karşılayamıyor

AB nüfusunun %7’si ısınma masraflarını karşılayamıyor

161
0

AB nüfusunun %7’si ısınma masraflarını karşılayamıyor

Avrupa Birliği’ne bağlı istatistik ofisi Eurostat’ın yayınladığı verilere göre, 2018 yılında, Avrupa Birliği (AB) nüfusunun %7’si AB çapında bir ankette evleri için ısıtma masraflarını karşılayamadıklarını söyledi. Bu pay 2012’de zirve yaptı (%11) ve sonraki yıllarda sürekli olarak düştü.

AB Üye Devletlerindeki durum değişiklik göstermekte. Evlerini yeterince ısıtamadıklarını söyleyenlerin en büyük payı Bulgaristan’da (% 34), ardından Litvanya (% 28), Yunanistan (% 23), Kıbrıs (% 22), Portekiz (19) %) ve İtalya’da (% 14).

Buna karşılık, en düşük paylar (yaklaşık % 2 ile) Avusturya, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Estonya ve İsveç’te kaydedildi.


Kaynak: Eurostat / Link: https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20200106-1?inheritRedirect=true&redirect=%2Feurostat%2Fweb%2Fmain
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here