Ana sayfa Muhasebe 2023 Yılı için Bordrolu (Bağımlı) çalışan meslek mensupları önerilen bir asgari ücret...

  2023 Yılı için Bordrolu (Bağımlı) çalışan meslek mensupları önerilen bir asgari ücret tarifesi var mıdır?

  98
  0

  2023 yılı için Bağımlı Çalışan meslek mensupları önerilen ücret tarifesi var mıdır? Varsa nereden ulaşabilirim?

  Bağımlı çalışanlara ilişkin önerilen veya resmi ücret tarifesi olmaz. Bağımlı çalışanlar İş akdi ile çalışan meslek mensuplarıdır.

  Ücret ; işveren ile çalışan arasında belirlenir.

  ____________________________

  BENZER İÇERİKLER

  Bir işyerinde iş akdi ile bordrolu olarak çalışlan SMMM’ler için ayrıca belirlenmiş bir ücret tarifesi yoktur. Bu kişiler çalıştıkları iş yeri ile diğer ücretli kişilerde olduğu gibi karşılıklı anlaşarak ücreti belirleyecektir. Bordrolu çalışan SMMM’lerin bordrosunda bulundukları şirketin beyannamelerini göndermesi bu durumu değiştirmemektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here