Ana Sayfa Vergi 18 Yaşından küçük çocuk adına iş yeri açılması ve veli olarak SMMM’nin...

  18 Yaşından küçük çocuk adına iş yeri açılması ve veli olarak SMMM’nin görünmesi ticari faaliyet yasağına muhalefet eder mi?

  118
  0

  13 Yaşındaki oğlum adına şirket kurulursa ve vasiliğini muvafakatname ile ben yaparsam yani şirket yönetimini mali müşavirlik işimde sorun teşkil eder mi?
  Müşavirlik yapmama engel değil öyle değil mi

  Vasi hasta olan kişilerin vekilliğidir. Vasi mahkemece atanır. Vasi değil, Veli olursunuz. 18 yaşından küçük çocuk için veli veya vekili olarak da olsa Serbest olarak çalışıldığı için ticari faaliyette bulunamazsınız.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİnternetten gümüş kolye satışında KDV oranı kaç olacak?
  Sonraki İçerikTaksi fişindeki tutar, yazıdan farklı ise hangi tutar dikkate alınır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz