Ana Sayfa Vergi İnternetten gümüş kolye satışında KDV oranı kaç olacak?

  İnternetten gümüş kolye satışında KDV oranı kaç olacak?

  148
  0

  İnternet üzerinden gümüş kolye takı aksesuar satışı yapan firmamın bu ürünler için e portaldan fatura nasıl kesilecek? Özel matrah seçilip KDV sıfır özel matrah nedeni gümüş kolye satımı şeklinde mi diyeceğiz?

  Düzenlenecek faturada Takının saf gümüş için KDV hesaplanmaz. İşçilik kısmı için % 20 KDV hesaplanır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAvukatlar genç girişimci istisnasından yararlanır mı?
  Sonraki İçerik18 Yaşından küçük çocuk adına iş yeri açılması ve veli olarak SMMM’nin görünmesi ticari faaliyet yasağına muhalefet eder mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz