Ana Sayfa Vergi Taksi fişindeki tutar, yazıdan farklı ise hangi tutar dikkate alınır?

  Taksi fişindeki tutar, yazıdan farklı ise hangi tutar dikkate alınır?

  168
  0

  Taksi fişinde rakam ile yazan toplam tutar ile yazı ile yazılan toplam tutar arasında fark vardır. Hangi rakam dikkate alınması gerekir?

  Yazılı olan tutar dikkate alınır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik18 Yaşından küçük çocuk adına iş yeri açılması ve veli olarak SMMM’nin görünmesi ticari faaliyet yasağına muhalefet eder mi?
  Sonraki İçerikYapılacak enflasyon düzeltmesi sonucu oluşan kar üzerinden kurumlar vergisi ödenecek mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz