Ana sayfa Mevzuat Bazı Tütün Ürünlerinin ÖTV Oranları Düşürüldü

Bazı Tütün Ürünlerinin ÖTV Oranları Düşürüldü

36
0

TÜRMOB

Mevzuat Sirküleri 16.07.2021/149

4298 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4760 sayılı ÖTV Kanununa ekli (III) sayılı listenin (B) cetvelinde yer alan yer alan bazı tütün ürünlerinin oranları %80’den %45’e düşürüldü. Bu ürünlerin, asgari maktu vergi ve maktu vergi tutarlarında değişiklik yapılmadı.

15.07.2021 tarihli ve 31542 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 4298 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4760 sayılı ÖTV Kanununa ekli (III)sayılı listenin (B) cetvelinde yer alan yer alan bazı tütün ürünlerinin oranları düşürüldü. Bu ürünlerin, asgari maktu vergi ve maktu vergi tutarlarında değişiklik yapılmadı.

Değiştirilen oranlar aşağıdaki gibidir.


Kaynak: TÜRMOB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here