Ana sayfa Çalışma Hayatı Mali müşavirler müşterileri ile sözleşmelerini hangi sistem üzerinden yapmalıdır?

  Mali müşavirler müşterileri ile sözleşmelerini hangi sistem üzerinden yapmalıdır?

  E-Birlik Sistemi üzerinden Sözleşme bildirimi

  62
  0

  İSMMMO, TÜRMOB, gib vb. kurumlara mali müşavir olarak yapmam gereken bildirimler (sözleşme vb..) nedir acaba?

  Serbest çalışacak iseniz; müşterileriniz ile türmob e-birlik sisteminden sözleşme yapılır. 

  Sözleşme yaptığınız müşterilerin beyannamelerini göndermek için gib internet vd sisteminden aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılacaktır.

  Başka bir meslek mensubu tarafından aracılık ve sorumluluk sözleşmesi bulunan bir firma için sermaye artırım raporu hazırlayabilir miyim?

  Hazırlayabilirsiniz.

  E-Birlik sistemi üzerindeki asgari muhasebe ücretleri KDV dahil tutarlar mıdır?

  2021 yılı için sözleşme yapmak amacıyla sisteme giriş yaptığımda bir firmama ait vergi numarasını yazınca adresi doğru çıkmıyor ve adres bilgisine müdahale de edemiyorum. Ne yapmalıyım?

  Adres değişikliği ile ilgili olarak Firmanın bağlı olduğu VD ile görüşünüz. Adres değişikliği yapıldığı an sözleşmedeki adres de değişir.

  E-birlikten sözleşme girerken getirilen asgari rakamlar KDV dahil brüt rakamlar mıdır?

  Ücret tarifesinin Notlar bölümünde belirtildiği üzere; Ücretlere KDV dahildir.

  Sözleşmedeki seçenekleri doğru işaretlemeniz halinde sistem otomatik olarak yıllık tutarı hesaplar.


  Kaynak: İsmmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here