Ana sayfa Dünya Almanya’da üretici fiyatları endeksi Ağustos 2020’de %1,2 azaldı

  Almanya’da üretici fiyatları endeksi Ağustos 2020’de %1,2 azaldı

  56
  0

  Almanya Federal İstatistik Ofisi’nin (Destatis) yayınladığı verilere göre, Almanya’da Ağustos 2020’de sanayi ürünleri üretici fiyatları endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %1,2 azaldı. Temmuz ayında yıllık değişim oranı % -1.7 olmuştu. Bir önceki ay olan Temmuz ile karşılaştırıldığında, genel endeks Ağustos 2020’de değişmedi (Temmuz’da +%0,2).

  Genel olarak enerji fiyatları %3,9 azaldı. Yıllık bazda petrol ürünleri fiyatları %14,4, doğalgaz (dağıtım) fiyatları ise %9,9 azalmıştır. Enerjiyi dışında genel endeks Ağustos 2019’da %0,4 düşüş gösterdi. Ara malı fiyatları Ağustos 2019’a göre %2,0 düştü.

   


  Kaynak:Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) / Link: https://www.destatis.de/EN/Press/2020/09/PE20_364_61241.html
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here