Ana sayfa Dünya Japonya’da 2020 yılının ikinci çeyrek bir önceki yılın aynı dönemine göre daralma...

  Japonya’da 2020 yılının ikinci çeyrek bir önceki yılın aynı dönemine göre daralma verisi %27,8’den %28,1’e revize edildi

  43
  0

  Yurt Dışı Gelişmeler

  • ABD’de son haftada işsizlik haklarından yararlanma başvurusu 884 bin oldu. Piyasa beklentisi başvuru sayısının 846 bin olması yönündeydi.
  • Avrupa Merkez Bankası (ECB), yaptığı toplantıda politika faizinde değişikliğe gitmeyerek %0’da sabit bıraktı.
  • Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Eylül ayı “Küresel Ekonomik Görünüm” raporunda 2020 yılı için Haziran ayında -%4,6 olarak açıkladığı küresel daralma tahminini -%4,4 olarak revize etti.
  • Euro Alanı 2020 yılı ikinci çeyrek büyümesi, -%12,1’den -%11,8’e revize edildi.
  • İngiltere’de Temmuz ayında imalat üretimi, bir önceki aya göre %6,3 ile piyasa beklentisinin üzerinde arttı.
  • Almanya’da temmuz ayında sanayi üretimi, bir önceki aya göre %1,2 ile beklentilerin altında artış gösterdi.
  • Japonya’da 2020 yılının ikinci çeyrek bir önceki yılın aynı dönemine göre daralma verisi, %27,8’den %28,1’e revize edildi.


  Kaynak: TOBB Ekonomi Bülteni Sayı:37
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here