Ana sayfa SGK İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmamız 4447 sayılı kanunun ek 19. Maddesindeki SGK...

İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmamız 4447 sayılı kanunun ek 19. Maddesindeki SGK teşvikinden faydalanır mı?

İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmamız 4447 sayılı kanunun ek 19. Maddesindeki SGK teşvikinden faydalanır mı?

411
0

İşyerimiz emprime baskı alanında faaliyet göstermektedir. Tekstil sektöründe tshirt penye vb. ürünlere emprime baskı yapmaktadır. Firmamız şahıs firması olup kapasite raporumuz vardır. Bir işçi almak istiyoruz ve bu işçi için potansiyel teşvik sorgulaması yaptığımızda imalat veya bilişim sektöründe 17103/4447 sayılı kanunun 19 uncu madde yer alan prim desteği teşvikinden faydalanabilir diyor. Bu teşvikten firmamız imalat sektörü olarak APHB de 17103 yeni nesil imalat bilişim kanun olarak seçip bildirebilir mi?

İşyerinizin nace kodu imalat ve işçinizde teşvik şartlarını sağlıyorsa 17103 sayılı sgk teşvikinden yararlanabilirsiniz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here