Ana sayfa SGK Alışveriş merkezlerinde dışarıdan hizmet aldığımız personellerin sigorta dosyaları nerede gösterilmelidir?

Alışveriş merkezlerinde dışarıdan hizmet aldığımız personellerin sigorta dosyaları nerede gösterilmelidir?

AVM binamızda devamlı olarak bakım, onarım işleri yaptırmaktayız. Bu hizmetleri de dışardan genellikle malzeme + işçilik dâhil alınmaktadır. Dışardan hizmet veren firmaların personeli yılın neredeyse tamamında binamızda çalışmaktadır. Sgk açısından dışardan hizmet aldığımız firmalar personellerini çalıştırdığı adres olarak nerede göstermelidir?

414
0

AVM binamızda devamlı olarak bakım, onarım işleri yaptırmaktayız. Bu hizmetleri de dışardan genellikle malzeme +işçilik dâhil alınmaktadır. Dışardan hizmet veren firmaların personeli yılın neredeyse tamamında binamızda çalışmaktadır. Sgk açısından dışardan hizmet aldığımız firmalar personellerini çalıştırdığı adres olarak nerede göstermelidir?

 İş temin ettiğiniz bu firmalar size fatura edeceklerdir ve kendi işletmelerinde bu tür işleri yaptıklarına dair iş sözleşmeleriyle sigortalı olacaklardır. AVM’nin ayrıca bir SGK dosyası açtırıp bu kişileri kendi bünyesine alması da mümkündür.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here