Ana sayfa Muhasebe Gelir ve Kurumlar Vergisi mükellefleri ile Serbest meslek erbapları beyannamelerin damga vergilerini...

Gelir ve Kurumlar Vergisi mükellefleri ile Serbest meslek erbapları beyannamelerin damga vergilerini gider olarak yazabilir mi?

Gelir ve Kurumlar Vergisi mükelleflerinde Beyanname ve SSK bildirgelerine ait Damga Vergileri gider olarak kayıt edilebilir mi. ? Serbest meslek mükellefleri için farklı bir uygulama var mı?

243
0

Gelir ve Kurumlar Vergisi mükelleflerinde Beyanname ve SSK bildirgelerine ait Damga Vergileri gider olarak kayıt edilebilir mi. ? Serbest meslek mükellefleri için farklı bir uygulama var mı?

Ticari kazanç sahibi GV mükellefleri ile Kurumlar vergisi mükellefleri gider yazabilir. Serbest meslek erbapları yazamaz. GVK 68. maddede bu gider sayılmamıştır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here