Ana Sayfa SGK Vefat eden şahıs firması sahibinin Bağkur primleri iade alınabilir mi?

  Vefat eden şahıs firması sahibinin Bağkur primleri iade alınabilir mi?

  1
  0

  Şahıs firma sahibimiz vefat etmiştir. BAĞ-KUR’a ödediği primler mevut olup borcu da bulunmaktadır. BAĞ-KUR borcunu sildirip ödediğimiz primleri geri alma ili ilgili bilgi alabilir miyiz?

  BAĞ-KUR 4/1-(b) KAPSAMINDA PRİM İADESİ ise :
  Toptan ödeme kapsamında söz konusu sigortalılara yapılacak prim iadesi oranı, malullük, yaşlılık ve ölüm sigortası adına ödenen %20’dir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİşçilik kayıtları DBS’ye 3 ayda bir yapılabilir mi?
  Sonraki İçerikHizmet ihracatı yapan mükellef %80 kazanç indiriminden yararlanmak için bedeli Türkiye’ye getirmek zorunda mıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz