Ana Sayfa SGK Basit usul vergi mükellefi kendi işinin mesai dışında farkı bir işte çalışabilir...

  Basit usul vergi mükellefi kendi işinin mesai dışında farkı bir işte çalışabilir mi?

  1
  0

  Basit usul vergi mükellefi kendi işinin mesai dışında farkı bir işte çalışabilir mi ve sigortalı olabilir mi basit usulün şartını bozar mı?

  Basit usul mükellefi bağ-kurlu olmak zorundadır. Aynı zamanda başka bir şirkette hizmet akdine bağlı olarak çalışması halinde 4/1-a statüsünde sigortalı olacak ve hizmet akdi sonlanana kadar 4/1-b’li olmayacaktır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSigorta acenteliği yapan şirketler 2023 yılı için enflasyon düzeltmesi yapacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz