Ana Sayfa Vergi - Pratik Bilgiler E-ARŞİV-İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞ YAPMAKTAYIZ. KESTİĞİMİZ E ARŞİV FATURASINI KAÇ GÜN İÇİNDE İPTAL...

E-ARŞİV-İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞ YAPMAKTAYIZ. KESTİĞİMİZ E ARŞİV FATURASINI KAÇ GÜN İÇİNDE İPTAL EDEBİLİRİZ?

1651
0

E-ARŞİV
SORU-CEVAP

SORU: İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞ YAPMAKTAYIZ. KESTİĞİMİZ E ARŞİV FATURASINI KAÇ GÜN İÇİNDE İPTAL EDEBİLİRİZ.

CEVAP: Sadece e-Arşiv Fatura için değil normal fatura için de belirli bir iptal süresi bulunmamaktadır. Muhasebe kayıtlarınız, beyanname süreleri dikkate alınarak vergisel yükümlülüklerini ve dönemsellik ilkesini etkilemeyecek süreler dahilinde iptal işlemi yapabilirsiniz.

Not: e-Arşiv Fatura iptali gider pusulası düzenlenemeyen durumlarda yapılmalıdır.

_________________________________________________________________

Kaynak:gib
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikE -FATURA – Birden Fazla Uygulama Yanıtı Gönderimi nasıldır?
Sonraki İçerike-defter-2015-2016 yılı açılış beratı vermek zorunda mıyız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz