Ana Sayfa SGK Yıllara sari inşaat asgari işçilik hesabında m2 birim maliyet değeri olarak hangi...

  Yıllara sari inşaat asgari işçilik hesabında m2 birim maliyet değeri olarak hangi yıl dikkate alınacak?

  Bir önceki yıl başlayıp sonraki yıl tamamlanan yıllara sari inşaat işlerinde önceki yılın m2 maliyet bedeli dikkate alınır

  216
  0

  Önceki yıllarda başlanan ve yıllara yaygın inşaat işleri kapsamında giren işlerde bina m2 maliyet bedeli olarak hangi yılın birim fiyatları dikkate alınacaktır?

  SGK asgari işçilik uygulamasında; Başladığı yıl içinde bitirilmiş olan inşaatın maliyetinin hesaplanmasında o yıl için tespit edilen, başladığı yıldan sonraki yıllarda bitirilmiş inşaatın maliyetinin hesabında ise bitirildiği yıldan önceki yıla ait birim maliyet bedelinin esas alınmaktadır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAvukatlık sözleşmelerinin damga vergisi brüt tutardan mı yoksa net tutardan mı hesaplanmalıdır?
  Sonraki İçerikUzun süreli istirahat süreleri kıdem tazminatı hesabında dikkate alınır mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz