Ana Sayfa Vergi Avukatlık sözleşmelerinin damga vergisi brüt tutardan mı yoksa net tutardan mı hesaplanmalıdır?

  Avukatlık sözleşmelerinin damga vergisi brüt tutardan mı yoksa net tutardan mı hesaplanmalıdır?

  113
  0

  Süre belirtilmeyen avukatlık sözleşmesinde hizmet bedeli brüt aylık 17.000 TL olarak belirtilmiş durumda. Damga vergisini nasıl hesaplanmalıdır?

  Brüt tutar olan 17.000 TL’den DV hesaplanmalıdır. 

  Damga vergisi hesabından sözleşme süresi de hesaplamada dikkate alınacak kriterlerdendir. Bu nedenle sürenin de belirlenmesi gerektiğini değerlendiriyoruz.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBinek araç KDV KKEG’si geçici vergi beyannamesinde ayrıca gösterilecek mi?
  Sonraki İçerikYıllara sari inşaat asgari işçilik hesabında m2 birim maliyet değeri olarak hangi yıl dikkate alınacak?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz